Kategorie
Aktualności

Akcja Sprzątanie Świata „Myślę, więc nie śmiecę”

Nasze Przedszkole przystąpiło do Akcji „Sprzątanie Świata – Polska” w ramach Polskiej edycji międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World’’. Jego celem jest promowanie idei dbania o przyrodę, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań mających na celu wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, ukazanie skutków zaśmiecania Świata i wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska.

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W naszym Przedszkolu na co dzień starannie dbamy o segregację odpadów, czystość pomieszczeń jak i samego otoczenia. Jednak w tym wyjątkowym dniu nasze przedszkolaki, zaopatrzone w worki foliowe i rękawice ochronne, włączyły się do akcji ekologicznej na rzecz poszanowania środowiska i z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół przedszkola a także poza nim. Nad bezpieczeństwem dzieci cały czas czuwały nauczycielki i pozostały personel. Akcja przebiegała sprawnie, z wielką energią i zapałem do działania. Udział w przedsięwzięciu poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi, które zainspirowały dzieci do pracy, mającej na celu dbanie o najbliższe środowisko oraz ukazały potęgę i piękno otaczającego nas świata. Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii, uczyły się co robić by nie „produkować” nowych śmieci, poznawały lub przypomniały sobie zasady segregowania odpadów.

Skip to content