Kategorie
Aktualności Galeria

Wypieki pierniczków – Sowy

🎅🎄🎅🎄🎅🎄🎅

Ojej cóż za zapach cynamon goździki, coś mi się wydaje, że ktoś upiekł pierniki. Świąteczne pierniki serduszka dzwoneczki, kształty przeróżne nawet gwiazdeczki.

W środę 7 grudnia gośćmi specjalnymi byli rodzice Oliwii, którzy wspierali dzieci podczas wypieków😊 Po dokładnym umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Z przygotowanego samodzielnie ciasta, dzieci wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka. Następnie pierniczki zostały upieczone. Wspaniały zapach unosił się w całym przedszkolu i wprawił wszystkich w świąteczny nastrój.

Następnego dnia dzieci z grupy Sowy zaprosiły swoich rodziców, by wspólnie dekorować pierniczki wcześniej upieczone przez dzieci. Radości było co niemiara – kolorowe posypki i pisaki, błyszczące koraliki oraz lukier to wszystko sprawiło, iż pierniki zamieniły się w prawdziwe małe arcydzieła. Przy wspólnej pracy czas szybko mijał. Wspólne dekorowanie pierników wprawiło wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Można było poczuć, iż święta już tuz tuż.. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękujemy za poświęcony czas, za to że byliście z nami 🎄🎅🎄🎅 oczywiście wszystkie dzieła sztuki trafią na poniedziałkowy kiermasz świąteczny 😉

Skip to content