Kategorie
Aktualności

Bezpieczeństwo w sieci

Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii we współpracy z Fundacją Instytutu Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie przygotowała dla Rodziców broszurę pt. „Dzieci w wirtualnej sieci. Jak chronić dziecko przed zagrożeniami cyfrowego świata?”.

Podejmując działania profilaktyczne w tym zakresie SOWY odkrywały czym jest internet. Dowiedziały się, że korzystając z sieci, można rozwijać swoje zainteresowania, relaksować się, uczyć się nowych rzeczy.

Niestety, jest to także miejsce, gdzie można napotkać różne zagrożenia. Starszaki wiedzą jakie pułapki mogą je tam spotkać, poznały również zasady bezpiecznego poruszania się w sieci, aby ich uniknąć.

Przedszkolaki wspólnie z rodzicami przygotowały plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci, które następnie zaprezentowały na forum grupy.

Skip to content