Kategorie
Aktualności Galeria

Projekt „Biblioteka przedszkolaka”

7 września grupa starszaków gościła w naszym przedszkolu pana Łukasza Dębskiego prezesa Fundacji „Burza Mózgów” , autora książek dla dzieci i dorosłych i pomysłodawcę projektu „Biblioteka przedszkolaka”. Jesteśmy jedynym przedszkolem z Redy i jedną z 25 placówek w województwie pomorskim, które uczestniczy w tej ciekawej inicjatywie. Ideą projektu jest wspólne międzypokoleniowe czytanie , które zbliża i łączy generacje, co ma ogromy wpływ na budowanie bliskich relacji międzyludzkich i propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

7 września grupa starszaków  gościła w naszym przedszkolu pana Łukasza Dębskiego prezesa Fundacji „Burza Mózgów” , autora książek dla dzieci i dorosłych i pomysłodawcę projektu „Biblioteka przedszkolaka”. Jesteśmy jedynym przedszkolem  z Redy i jedną z 25 placówek w województwie pomorskim, które uczestniczy w tej ciekawej inicjatywie. Ideą projektu jest wspólne międzypokoleniowe czytanie , które zbliża i łączy generacje, co  ma ogromy wpływ na budowanie bliskich relacji międzyludzkich i propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Przedszkolaki otrzymały kufer pełen niespodzianek a w nim jedyne w swoim rodzaju okulary  do „słuchania” a przede wszystkim zestaw 10 książek- nowości  wydawniczych wśród nich klasyki literatury dziecięcej jak i nowe tytuły w interesującej szacie graficznej.

Pierwsze spotkanie miało charakter warsztatowy. Po prezentacji zawartości skrzyni skarbów przedszkolaki wysłuchały wybranej przez siebie książki -„Gruffalo” Julii Donaldson w tłumaczeniu Michała Rusinka. Następnie wykonały  autoportret typograficzny na teczkach , które posłużą dzieciom do zrobienia spersonalizowanej książki z ich własnym ilustracjami, które tworzą do każdej wysłuchanej opowieści.

Starszaki  nie mogą się doczekać kolejnego czytania.

Skip to content