Kategorie
Aktualności Galeria

Pyszna i zdrowa sałatka owocowa

Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dzieci z grupy „Biedronki na zajęciach gospodarczych na temat: „ Pyszna i zdrowa sałatka owocowa” własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Owoców było bardzo dużo. Na stole znalazły się: jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, pomarańcze, mandarynki, winogrona i maliny. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy ręce i zabraliśmy się do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzenie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka wyszła wspaniale! Wszystkie dzieci zrobioną przez siebie sałatkę zjadły z apetytem.

Skip to content