Aktualności Galeria

Światowy dzień autyzmu

W naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przeciągnął się na cały tydzień.

Wszyscy wiemy, że warto uczyć dzieci szacunku i zrozumienia dla drugiej osoby, abyśmy byli wolni od osądów i uprzedzeń.

Każdego dnia dzieci brały udział w aktywnościach, które miały na celu zwrócenie uwagi na potrzeby osób z autyzmem.

We wtorek wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na niebiesko na znak solidarności z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem.

Dzieci miały okazję również obejrzeć film edukacyjny wprowadzający w tematykę autyzmu, wziąć udział w pogadankach, a także dowiedzieć się, jak osoby z autyzmem słyszą świat. Uczestniczyliśmy również w zajęciach sportowych nawiązujących do „niebieskich igrzysk”.

Dzieci wykonały również przepiękne prace plastyczne które można obejrzeć w korytarzu naszego przedszkola.

A w piątek wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „O pomaganiu”.