Kategorie
Aktualności

„Wiosenne wierszyki łamiące język”

„Wiosenne wierszyki łamiące języki” to tytuł tegorocznego konkursu logopedyczno-recytatorskiego, który odbył się 22.03.2022 r. Celem tego przedsięwzięcia było, przede wszystkim, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów, jak i również propagowanie poezji wśród dzieci. Konkurs cieszył się  wielkim zainteresowaniem, a na wyzwanie rzucone wszystkim przedszkolakom odpowiedziało aż 32 śmiałków. Ich umiejętności recytatorskie oceniało jury, w szczególności biorąc pod uwagę poprawną dykcję, a także  umiejętności wyrażania treści utworu poetyckiego gestem i mimiką. Ciekawych recytacji i interpretacji było wiele, co poskutkowało przyznaniem przez oceniającą komisję  kilku nagród wyróżniających oraz dwóch nagród za trzecie miejsce. Wszystkie nagrody dla uczestników zostały zasponsorowane przez firmę Trucker z Rumi za , które bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że takie spotkania z poezją wpiszą się w tradycję naszego Przedszkola.

Skip to content