ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, pracowników (oprócz procedury obowiązującej od 1 września 2020r.) dodatkowo od października

• Każda sala została wyposażona w oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA i lampą UV, który zabija chorobotwórcze wirusy i bakterie. Skuteczność usuwania zanieczyszczeń do 99,97%. Oczyszczacze używane są przez cały czas trwania zajęć, by wszyscy mogli oddychać świeżym i czystym powietrzem.
  • Doposażyliśmy przedszkole w ozonator, by regularnie nasze pomieszczenia były ozonowane. Czym jest ozonowanie? – generowany przez urządzenie aktywny tlen (O3) jest naturalnym i skutecznym sterylizatorem. Posiada jeden dodatkowy atom , który po uwolnieniu oddziałuje na ozonowaną powierzchnie. Ozon jest bezpieczny, gdyż po utlenieniu zanieczyszczeń zmienia się w zwykłą cząsteczkę tlenu (O2).
  • Zakupiliśmy parownicę Kärcher z funkcją czyszczenia dywanów. Para skutecznie penetruje czyszczoną powierzchnię i z łatwością wnika nawet w najdrobniejsze szczeliny odspajając brud, skutecznie zabijając w 99,99% wszystkich typowych bakterii oraz gorąca para, która wynosi niemal 100oC zabija wirusy.
  • Każda sala jest regularnie wietrzona, a klamki, włączniki i inne powierzchnie są dezynfekowane. Każda łazienka wyposażona jest w dyspenser ręczników jednorazowych.
  • Każde dziecko ma swoją indywidualną półeczkę na której znajdują się m.in.: kubek do wody (codziennie wyparzany), koszyk z przyborami (kredki, ołówek, nożyczki, klej).
  • Na teren przedszkola mogą wejść wyłącznie osoby zdrowe, bez objawów choroby (m.in. kaszel, gorączka, duszności, katar) oraz nieprzebywające na kwarantannie/ w izolacji domowej. Jeżeli dziecko jest alergikiem prosimy o zaświadczenie od lekarza.