Aktualności Galeria

Zdrowe dzieci – projekt Ministerstwa Zdrowia

Nasze przedszkole zakończyło Projekt Zdrowe Dzieci.

Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli, personelu oddziału przedszkolnego.

Cele projektu

• wzrost znajomości zasad zdrowego żywienia i znaczenia aktywności fizycznej wśród dzieci
  • zwiększona świadomość roli wody dla zdrowia człowieka, owocująca większą częstotliwością sięgania po wodę w ciągu dnia i w trakcie posiłków
  • wzrost rozumienia znaczenia warzyw i owoców w diecie
  • większa codzienna aktywność fizyczna
  • integracja całych środowisk wychowawczych – rodziców, opiekunów, personelu placówek i dzieci – wokół tematu zdrowego stylu życia i żywienia

W ramach specjalnie zorganizowanych zajęć nasi mali kucharze wysłuchali opowiadania o przygodach Detektywa Witaminki w przedszkolu i zapoznali się z piramidą zdrowego odżywiania oraz zasadami przygotowywania posiłków.

Przygotowali też smakowite dania ze zdrowych produktów .