Kategorie
Aktualności Galeria

Ogólnopolski projekt „Zabawy ze sztuką”

Nadszedł czas podsumowania udziału w Ogólnopolskim projekcie „Zabawa ze sztuką”.

W ciągu całego roku udało nam się przeprowadzić różne zadania, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych najmłodszych przedszkolaków. Dzieciaki poznały przeróżne techniki plastyczne, zapoznały się z twórczością wielu artystów mogąc poczuć się jak prawdziwy malarz. W swoich pracach mogły wyrazić swoje emocje, swoją twórczość jak i swoje zdolności.

Całą zabawę zaczęliśmy od zrealizowania zadania pt „Nietypowy pędzel” Motylki dowiedziały się , że pędzel nie jest niezbędny do malowania. Zastąpiliśmy go widelcem oraz słomką. Kolejnym krokiem było polecenie pt. „”Świąteczna ozdoba„. Przedstawiając dzieciom różne techniki wykonywania bombek i kartek świątecznych przedszkolaki zrobiły je własnoręcznie z niewielką pomocą rodziców oraz nauczycieli.

Innym zadaniem było wykonanie punktu pt „Przepis na farbę ”. Realizując to zadanie dzieci dowiedziały się, iż można zastąpić typową farbę i stworzyć ciekawy kolor za pomocą kawy. W ten sposób powstał obraz wulkanu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się również wykonanie zadania pt.” Olejowe odkrywanki”. Tym razem dzieci poznały znane obrazy , które same odkrywały za pomocą oleju. To prosta zabawa badawcza, niesamowicie ich zaskoczyła i przyniosła wiele radości. Dzieci lubią zagadki więc wykonanie zadania
pt „Zakodowany obraz” cieszył się wielkim entuzjazmem.

Tym razem motylki pracowały
w grupie tworząc obraz „Wiejskiej zagrody”. Wspólnymi siłami stworzyli abstrakcyjne
i bardzo ciekawe dzieło. 

Zainspirowane twórczością street artu – Banksy wykonaliśmy zadanie pt „Sztuka ulicy”. Tego dnia postanowiliśmy zrobić obraz malowany na ogrodzeniu naszego przedszkola komponując ciekawy pełen kolorów obraz „ Łąka pełna kwiatów dla mamy”.

Dzieci lubią tworzyć swoje dzieła dlatego zadanie pt „Twal” było ciekawym doświadczeniem. Malowanie linią, to jedna z najpopularniejszych technik wykorzystywanych przez nauczycieli freblowskich. Tym razem mali artyści stworzyli własne, ciekawe i niepowtarzalne kompozycje z kresek.

Dzieci bardzo lubią zabawy twórcze dlatego wszystkie zadania wykonane w projekcie były niezwykłym sposobem które dały wiele radości a jednocześnie wspomaganie rozwoju dzieci, kształtowanie wartości i umiejętności związanych

z zachowaniem się w miejscach dotyczących świata sztuki oraz budowały więzi w grupie przedszkolnej i rozwijały wiarę we własne możliwości.

Skip to content