Aktualności Galeria

Turniej ekologiczny

17 maja 2023r Przedszkole nr 1 w Redzie, zorganizowało II Miejski Turniej Ekologiczny, skierowany do przedszkolaków z grup „O” z placówek publicznych. W turnieju wzięły udział: Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Przedszkole nr 4, SP. nr 3, SP. nr 5, SP. nr 6, Z.S.P nr 2. Swoją obecnością w komisji zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Miasta Redy: Pani Hanna Janiak – Sekretarz Gminy Miasta Reda, Pan Piotr Grzymkowski – Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych, jak również Pani Natalia Grabowska nauczycielka z Przedszkola nr 2.

Turniej miał na celu kształtowanie właściwej postawy wobec ochrony przyrody, wypracowanie gotowości i umiejętności działań w środowisku przyrodniczym mającym na celu jego ochronę, oraz uświadomienie zagrożeń wynikających z nadmiernego zaśmiecenia środowiska.

Przedszkolaki musiały podołać różnym zadaniom, które pokazały jak dużą wiedzę i świadomość posiadają w tak młodym wieku. Pochwaliły się m.in. znajomością zasad zachowania się w lesie, segregacją śmieci, wiedzą w jaki sposób przyczynić się do dbania o planetę oraz możliwościach ponownego wykorzystania surowców wtórnych w zabawie. Koniec turnieju zwieńczyła „Umowa małych przyjaciół przyrody”, pod którą zgodnie podpisali się uczestnicy turnieju. Wszystkie dzieci zostały obdarowane podarunkami i dyplomami, natomiast trzy drużyny zdobyły miejsca na podium:

I miejsce „Drużyna Marzeń” Z.S.P nr 2

II miejsce „Ekoludki” SP. nr 5

III miejsce „ EkoStefki” SP. nr 3

Dziękujemy placówkom, które zgłosiły się na turniej oraz nauczycielom przygotowującym dzieci. Gratulujemy wszystkim drużynom, które były bardzo zaangażowane i przejęte swoim uczestnictwem oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej wiedzy. Liczymy na ponowne spotkanie w przyszłym roku i kontynuację tak szczytnego przedsięwzięcia ekologicznego, jakim jest uwrażliwianie na piękno przyrody oraz dbanie o nią.

„Obrońcy Planeta Ziemia” Przedszkole nr 1

„Biedronki” Przedszkole nr 4