Kategorie
Aktualności

Czerwiec w Przedszkolu nr 1

Czerwiec do Przedszkola nr 1 przyniósł wiele inicjatyw. Dzięki wspaniałej współpracy rodziców z każdej grupy przedszkolnej, na których zawsze możemy liczyć,  na placu zabaw zostało wykonane zadaszenie nad piaskownicą. Teraz dzieci mogą tworzyć zamki z piasku w przyjemnym cieniu, nawet w upalne dni.

Dzięki porozumieniu  z Urzędem Miasta Reda i użyczeniu fantomów zrealizowano zajęcia edukacyjne, które umożliwiły kształcenie u dzieci bezpiecznych zachowań, nabycie umiejętności nabycie rzeczywistych, praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w realnych wydarzeniach.  Nie były one kursem pierwszej pomocy, chodziło o wykształcenie u dzieci podstawowych nawyków, które powinny być naturalne. Polegały one na wdrażaniu podstawowych czynności ratujących życie. Dzieci od najmłodszych lat, muszą mieć świadomość, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować życie i zdrowie drugiego człowieka.  

Dnia 13 czerwca nasze przedszkole odwiedziła pisarka pani Barbara Szelągowska i ilustratorka pani Monika Jędrychowska. W ramach inicjatywy zachęcania dzieci do czytelnictwa obie panie wyjaśniły dzieciom jak powstaje książka i  jak należy się z nią obchodzić. Dzieci miały możliwość poznać główną bohaterkę książki ogromną pluszową gąsienicę z którą odbyły wspólny taniec. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał książeczkę z autografem obu pań.

Skip to content