Kategorie
Aktualności

Informacja dla Rodziców

Drodzy Rodzice,

Organizacja bezpiecznych warunków pobytu dziecka w przedszkolu jest bardzo ważnym elementem.  W trosce o zdrowie i Państwa poczucie, że Wasze dziecko w przedszkolu jest bezpieczne dokonujemy zmian w organizacji; opracowujemy procedury w oparciu o wytyczne MEN, GIS; dokonujemy najpotrzebniejszych zakupów. Dziękuję za okazaną wyrozumiałość, cierpliwość i wsparcie.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia spowodowane COVID-19, realizacja wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, wymuszająca podjęcie wielu działań m.in. przygotowania i wdrożenia poważnych zmian w sposobie organizacji opieki nad dziećmi, wdrożenia gwarantujących bezpieczeństwo dzieci jak i pracowników zasad, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa, powoduje brak możliwości powrotu dzieci z dniem 6 maja br.

Rozumiemy Państwa Sytuację. Wiemy, że nie zawsze łatwo jest pogodzić pracę zdalną z opieką nad dzieckiem. Tym bardziej dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za wyrozumiałość. Zanim przyjmiemy dzieci do przedszkola musimy mieć pewność, że uczyniliśmy wszystko, aby Waszym pociechom i pracownikom nic  nie zagrażało, aby każdy mógł czuć się bezpieczny.

Bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom chcącym wesprzeć nas w organizacji bezpiecznego miejsca dla dzieci w naszym przedszkolu, za otrzymane  od Państwa kontakty do przedstawicieli handlowych, doradztwo jak i chęć  wsparcia finansowego. Zakupy muszą być przemyślane: wysokiej jakości, skuteczne i aby służyły  nam  długo.

W najbliższym czasie podejmujemy działania, które zmierzają w sposób przemyślany i zorganizowany na przyjęcie dzieci tych rodziców, którzy tego najbardziej potrzebują.

Będziemy Państwa informować na bieżąco o terminie i warunkach przyjęcia dzieci do Przedszkola po  otrzymaniu  informacji z Urzędu Miasta.

Wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia dla rodziców, które należy uwzględnić i już dzisiaj oswajać dziecko. Według tych wytycznych rodzice powinni:

▪ przekazywać dyrektorowi istotne informacje o stanie zdrowia dziecka

▪ zaopatrzyć swoje dziecko, jeśli ukończyło 4. rok życia, w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do placówki i z placówki

▪ przyprowadzać do placówki dziecko zdrowe – bez objawów chorobowych

▪ nie posyłać dziecka do przedszkola, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji (wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza)

▪ pilnować, aby dzieci nie zabierały do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek

▪ regularnie przypominać dziecku o podstawowych zasadach higieny, a także o tym, że powinno ono unikać dotykania oczu, nosa i ust.

Pamiętajmy, że dla dziecka będzie to trudna i niezrozumiała sytuacja. Przygotujcie Wasze pociechy na nową sytuację. Nauczyciele nadal będą wspierać dzieci, które pozostaną w domu oraz ich rodziców prowadząc zajęcia przy wykorzystaniu metod i technik kształcenia na odległość.

  Dyrektor Przedszkola nr 1 w Redzie

Skip to content