Kategorie
Aktualności

Ogólnopolska akcja KIRP” Edukacja prawna dla najmłodszych”

W organizowanej przez Krajową Izbę Radców Prawnych ogólnopolskiej akcji „Edukacja prawna dla najmłodszych” zaprosiliśmy do naszego przedszkola radcę prawnego, który w przystępny i bardzo interesujący sposób opowiedziała przedszkolakom o pracy Sądu.

Podczas spotkania naszemu radcy towarzyszył niezawodny pomocnik Miś Radek, który przeczytał dzieciom wyjątkową publikację edukacyjną stworzoną z myślą o najmłodszych czytelnikach „Przygody Radka i Darii, dzielnych radców z kancelarii”. Opowiadanie było doskonałym pretekstem do dyskusji z dziećmi na temat praw i obowiązków w codziennym życiu, zawodów prawniczych i problemów, z jakimi można się zwrócić do radców prawnych.

Przedszkolaki uświadomiły sobie, że przestrzeganie prawa to obowiązek każdego człowieka, ale również i dziecka. Wzbogaciły swój język o nowe słownictwo: radca prawny, sąd, adwokat czy akty prawne. Dowiedziały się, że toga jest strojem urzędowym na rozprawach sadowych, a kolory żabotów nie są przypadkowe np. kolor zielony mają adwokaci, a radcy prawni kolor niebieski.

Składamy ogromne podziękowanie dla Kancelarii Radców Prawnych Wolny-Dunst za przybliżenie specyfiki zawodu, pogadankę na temat praw i obowiązków dziecka.

Skip to content