Kategorie
Aktualności Galeria

Stowarzyszenie Bezbronne Zwierzęta

W naszym przedszkolu od wielu lat organizowane są akcje, podczas których wyposażamy dzieci w wiedzę dotyczącą właściwych sposobów traktowania zwierząt. Z inicjatywy Hanny Joryn i Sylwii Ciesielskiej wychowawczyń grupy V , przedszkole nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem Bezbronne Zwierzęta. Zaproszeni goście przybyli do przedszkola w towarzystwie dwóch psów ( Zosi i Nero). Panie ze stowarzyszenia podczas zajęć informowały, jak należy dbać o zwierzęta czy porozumiewać się z nimi oraz uczyły sposobów prawidłowego i bezpiecznego obchodzenia się z psem i kotem. Podczas spotkania z dziećmi Panie starały się uwrażliwić dzieci na los zwierząt, pokazać realia schronisk oraz możliwości pomocy. Podkreślały, że zwierzę to istota, która podobnie jak człowiek odczuwa ból czy cierpienie oraz, że wiele możemy nauczyć się od zwierząt, chociażby obserwując zachowania psich lub kocich matek.

Skip to content