Kategorie
Aktualności Galeria

Warsztaty logopedyczno-psychologiczne dla rodziców z dziećmi

7 listopada 2022 r w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty logopedyczno-psychologiczne dla rodziców z dziećmi pt. „Zabawy logopedyczno-psychologiczne wspierające rozwój mowy dziecka”, które poprowadziły mgr Patrycja Socha logopeda i mgr Kamila Kowalska-Zymni psycholog. Dzieci jak i rodzice chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zabawy były przedstawione w sposób atrakcyjny i ciekawy, wzbogacone o różne pomoce np woreczki że słomkami i skrawkami bibuły, bębenki, obrazki artykulacyjno. Każda zabawa była opisywana, tłumaczona, określony był jej cel tak by rodzice mogli w domu łatwiej ćwiczyć z dziećmi. Ćwiczenia te usprawniały funkcje oddechowe, artykulacyjne, rozwijały percepcję słuchową i wzrokowa, rozwijały pamięć, koncentracje uwagi oraz koordynację wzrokowo-ruchowa. Całość warsztatów przebiegała w miłej i radosnej atmosferze dla uczestników. Na zakończenie każdy otrzymał pomoce do ćwiczeń i zabaw w domu.

Skip to content