Wizyta w Bibliotece-Grupa Sowy

Grupa SOWY wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Derdowskiego w Redzie.

Przedszkolaki oglądały pomieszczenie czytelni, gdzie dowiedziały się, że można tu uzyskać informację ze zbiorów na miejscu, przeczytać czasopisma i prasę, a także skorzystać z internetu i wykonać odbitki kserograficzne.

Podziwiały prace artystów w  Galerii w Hirkowej Izbie, która zrobiła na nich tak ogromne wrażenie, że niektórzy zapragnęli, gdy dorosną, związać ze sztuką swoją przyszłość .

Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachować oraz poznały zasady wypożyczania książek.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem zwiedzały wypożyczalnie dla dzieci, przeglądały książki znajdujące się na półkach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się książki 3d.

Punktem kulminacyjnym spotkania było PASOWANIE NA CZYTELNIKA. Dzieci z wielkim przejęciem powtarzały słowa przysięgi.

Następnie każdy otrzymał pasowanie oraz dostał w prezencie wyjątkową wyprawkę czytelniczą – niezwykłą książkę „Pierwsze czytanki dla…”, pochodzącą z wielkiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”.