Kategorie
Aktualności

Bezpieczny wypoczynek dzieci

W związku ze zbliżającymi się wakacjami gdyńscy policjanci przygotowali filmik edukacyjny na temat wakacyjnych zagrożeń.

Serdecznie dziękujemy sierż.szt. Ewie Brzozowskiej i asp.szt. Łukaszowi Grzyb za przesłanie materiałów edukacyjnych, bardzo pomocnych w realizacji programu profilaktycznego mającego na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Dzieci ze wszystkich grup uważnie obejrzały  film edukacyjny.  Ddzieci aktywnie tworzyły Kodeks Bezpiecznego Przedszkolaka, w którym znalazły się normy zachowania i postępowania dla dzieci podczas wakacji. Dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa w górach, nad morzem, w lesie oraz utrwaliły numery alarmowe 112, 999, 998, 997. Dowiedziały się także, co zrobić w sytuacji oddalenia się od rodziców.

Dzięki scenkom dramowym dzieci zrozumiały potrzebę opieki dorosłego podczas wakacji. Specjalnie zaaranżowane sytuacje edukacyjne wzbudziły czujność dzieci w celu zapobiegania ewentualnym zagrożeniom oraz sprawiły, że poznały sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu.

Na koniec wykonano prace plastyczną pod tytułem Moje wymarzone i bezpieczne wakacje.

Skip to content