Kategorie
Aktualności

Przedszkolaki z perspektywą „Warsztaty teatralne”

Starszaki z naszego Przedszkola uczestniczyły w warsztatach teatralnych prowadzonych przez animatorkę teatralną i artystkę kabaretową Dobrosławę Belę. Celem spotkań było przybliżenie podstawowej wiedzy z zakresu teatru, zaprezentowanie technik i narzędzi do ekspresji scenicznej i pobudzenie kreatywności do własnych poszukiwań artystycznych. Warsztaty pokazały, że „zabawa w teatr” może mieć różne oblicza i każdy znajdzie w niej przestrzeń adekwatną do swojego temperamentu, umiejętności czy zainteresowań.

Praca warsztatowa wokół tematu „Klauna teatralnego, klaunady” prowadzona była z Valerianem Collot, gdzie dzieci zapoznały się z technikami teatru-klaunady, uczyły się być na scenie, wchodziły w interakcje z innymi dziećmi, wspólnie opowiadały historie i wspólnie odczuwały emocje na scenie.

Podsumowaniem projektu było przedstawienie teatralne. 22.06.2021r. odwiedzili nas aktorzy z Teatru Gargulec, którzy wystąpili przed wszystkimi dziećmi w przedstawieniu pt. „Kulisy Teatru” . Przedszkolaki dowiedziały się jak to jest być aktorem, co to są rekwizyty i czy trudno wywoływać u siebie różne emocje. W tym przedsięwzięciu dzieci poczuły się prawdziwymi aktorami. Dużo wspólnej zabawy i dużo wiedzy o teatrze.

Skip to content