Kategorie
Aktualności

I MIEJSKI KONKURS EKOLOGICZNY

Dnia 18 maja w naszej placówce odbył się I Miejski Turniej Ekologiczny. Ideą wydarzenia było propagowanie ekologii i ochrony środowiska. Do turnieju przystąpiło sześć drużyn z różnych placówek naszego miasta: Przedszkole nr 1 w Redzie, Przedszkole nr 2 w Redzie, Przedszkole nr 4 w Redzie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Redzie,  Szkoła Podstawowa nr 5 w Redzie oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie.

Konkurs cieszył  się dużym zainteresowaniem, gdyż można było wykazać się szeroką wiedzą z zakresu ekologii i dbania o planetę Ziemia. Siedmioletni uczestnicy w drużynach trzy osobowych zmierzyli się z zagadnieniami o ekologii, o ochronie środowiska i zdrowego trybu życia. Każda drużyna  z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do zadań  sprawdzających ich dotychczasową wiedzę o ekologii. Przekonaliśmy się, że kreatywność i zgodna praca zespołowa to mocne strony naszych uczniów. Uczestnicy I Miejskiego Konkursu Ekologicznego świetnie poradzili sobie z każdym zadaniem, a ich pomysłowość i staranność zachwyciły jury w składzie: Zastępca Burmistrza Miasta Reda pan Łukasz Kamiński, Specjalista Referatu Oświaty i Spraw Społecznych pani Alicja Kunz.

Rywalizujące między sobą grupy dostarczyły nam sporą dawkę pozytywnych emocji dzięki swojemu zaangażowaniu i wytrwałości. Każda z drużyn w ramach rozpoczęcia I Miejskiego Konkursu Ekologicznego na koniec otrzymała sadzonkę buka czerwonego do posadzenia w obrębie swojej placówki.

Ponadto pod okiem wychowawców powstały piękne, konkursowe prace plastyczno-techniczne z mottem przewodnim: „Apelują dzieci-nie wyrzucaj w lesie śmieci”. Prace te dodatkowo zostały nagrodzone przez sponsora Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Wszystkim uczestnikom raz jeszcze gratulujemy, nauczycielom składamy podziękowania za przygotowanie dzieci do wzięcia udziału w naszym konkursie, a sponsorom za wspaniałe nagrody.

I MIEJSKI KONKURS EKOLOGICZNY

I miejsce zdobył zespół  „ECO – TEAM” z Przedszkola nr 1 w Redzie.

II miejsce zdobył zespół „Ekoludki” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Redzie.

III miejsce zdobył zespół „Przyjaciele Ekologii”  ze Szkoły Podstawowej  nr 5w Redzie.

Konkurs plastyczno-techniczny Apelują dzieci-nie wyrzucaj w lesie śmieci

I miejsce Szkoła podstawowa nr 3 w Redzie.

II miejsce Szkoła podstawowa nr 5 w Redzie.

III miejsce Przedszkole nr 4 w Redzie.

Wyróżnienie otrzymało Przedszkole nr 1 w Redzie.

Wszystkie nagrody zostały zasponsorowane przez:

Urząd Miasta Reda, PEWIK Sp. z o.o, Miejskie Przedsiębiorstwo Ciepłowniczo – Komunalne „Koksik” Sp. z o.o,  Eko Dolina Sp. z o.o, Cukiernia Sabinka, Pizzeria Palermo w Redzie, Cukrownia,  Hurtownia WAKAT DK, Centrum EduFan, Fryzjernia Marek Zając.

Skip to content