Wizyta Krawcowej

W naszym Przedszkolu gościliśmy Państwa Ewelinę i Bartosza Pabisiak z firmy KUAMKA.

Przedszkolaki poznały urządzenia i przybory potrzebne do wykonywania zawodu krawcowej. Dowiedziały się dlaczego praca krawcowej jest potrzebna, jakich używa przyborów, poznały zasady bezpieczeństwa, które powinny towarzyszyć krawcowej podczas pracy, zobaczyły kolejne etapy podczas szycia haftowanej chusteczki: odmierzanie, wykrawanie, szycie na maszynie, prasowanie, itp. Obejrzały pracę maszyn wykonujących różne czynności. Podczas spotkania dzieci zadawały pani krawcowej wiele pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Miały możliwość obejrzenia zabawek zaprojektowanych i uszytych przez Panią Ewelinę, a także zobaczyć co kryje się w środku każdej z nich. Na koniec wizyty każda z grup otrzymała chusteczkę haftowaną z nazwą swojej grupy.

Dziękujemy Pani Ewelinie za miłe spotkanie i przekazanie wielu ciekawych informacji na temat pracy krawcowej.